چگونه یک وبلاگ می تواند به کسب و کار کوچک شما کمک کند ؟

blog

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

وبلاگ نویسی از زمان مطرح شدن، عصر جدید را برای دنیای نوشتاری فراهم کرد. زیرا هر کسی که خواستار نوشتن است، فارغ از کیفیت کار، اکنون بستر و مخاطبی برای این کار دارد. وبلاگ نویسی راهی مناسب برای به اشتراک گذاشتن افکار، اطلاعات، احساسات و موارد دیگر است.

اما  این تنها هدف استفاده از یک وبلاگ نیست. وبلاگ بستری گسترده تر از نمایش علاقه های نویسندگی شما می باشد. یک وبلاگ همچنین می تواند ابزاری مفید برای جذب مخاطب به سمت کسب و کار شما باشد. پست های وبلاگی باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود زیرا محتوای با کیفیت توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو ردیابی شده و در نهایت باعث افزایش رتبه وب سایت شما می شود. یک وبلاگ همچنین به شما در ارائه اطلاعات مربوط به مخاطبان کمک می کند. به طور کلی، افراد برای به دست آوردن هر گونه اطلاعاتی در مورد محصولات یا خدمات، به گوگل وابسته هستند و به اطلاعاتی که در وب سایتهای تجاری یافت می شود نیلز دارند. این بازدید کنندگان می توانند به مشتریان پرداخت کننده تبدیل شوند، بنابراین پست های وبلاگ شما باید به گونه ای طراحی شود که خوانندگانتان به کسب و کار شما اعتماد کنند.

نکاتی برای ایجاد یک وبلاگ موفق برای تجارت شما

 

در مورد وبلاگ رقبا تحقیق کنید

ابتدا باید استراتژی محتوا رقبا را درک کنید. موارد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید شامل محتوا، قالب بندی، نحوه تعامل آن ها با مشتریانشان و اینکه چه نوع اطلاعاتی در اختیار مشتریان خود قرار می دهند و غیره می باشد.

با این حال، به یاد داشته باشید که وبلاگ شما نباید کپی وبلاگ رقبا باشد. تحقیق در مورد وبلاگهای آنها صرفاً آگاهی یافتن از رقبا نیست بلکه کشف علایق مشتریان است. بدیهی است که رقبای شما نیز مطابق با روانشناسی و علایق خود با مشتریان موجود در بازار در تعامل هستند. با درک مشتریان می توانید استراتژی های برتر خود را بسازید.

درباره مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی اطلاعات بیشتری کسب کنید

رسانه های اجتماعی می توانند به شما در درک علایق و تمایلات مشتریان کمک کنند. افراد غالباً پرس و جوهای خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، این مهم به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید اطلاعات مفیدی را از این شبکه های اجتماعی دریافت کنید. شما می توانید کسی باشید که جواب پرسش ها را می دهید!

پست های وبلاگ نباید پر از “اکنون بخرید” باشد

درست است که پست های وبلاگ شما باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود و بازدید کنندگان می توانند پس از خواندن پست های شما به مشتریان شما تبدیل شوند. اما پست های وبلاگ شما نباید پر از عباراتی مانند “اکنون بخرید” باشد. این باعث می شود تا علایق مشتریان از وبلاگ شما دور شود. فقط در پایان برخی از پست های مربوط به محصولات یا خدمات خود می توانید از عبارت “تماس با عمل” (CTA)  استفاده کنید.

هنگام انتشار مطالب به منابع عمیق و مفید توجه کنید

منابع عمیق می توانند به مشتریان کمک کنند تا درباره محصولات یا خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. علاوه بر این وبلاگ شما را معتبرتر می کند و باعث افزایش اعتماد مشتری می شود. این ممکن است به رشد شرکت شما منجر شود. اما همچنین باید به یاد داشته باشید که پست های وبلاگ در عین مفید و پرمعنا بودن باید جذاب نیز باشند.

موضوعی را که مورد علاقه مخاطب شماست انتخاب کنید

شما باید در مورد مباحث مورد علاقه مشتریان خود کاملاً واقف باشید، این مهم باید با بررسی رقبا و پرس و جوهای مربوط به رسانه های اجتماعی از قبل فراهم شده باشد. شما همچنین در برخی از پست ها ملزم به توصیف محصولات یا خدمات خود هستید.

ممکن است برخی از بازدیدکنندگان در وب سایت شما وجود داشته باشند که در درجه اول می خواهند قبل از تصمیم گیری برای خرید، اطلاعاتی در مورد کسب و کار شما بدانند، در حالی که عده دیگری نیز وجود دارند که می خواهند در مورد صنعت یا موضوعات مرتبط بدانند بنابراین شما باید به همه انواع علایق مخاطبین خود اهمیت دهید.

وبلاگ خود را از نظر گرافیکی ساده، قابل فهم و جذاب کنید

می توانید در مطالب خود از تصاویر، نمودارها، ویدئوها و سایر عناصر بصری استفاده کنید تا جذاب و قابل فهم تر گردند. در مورد یادگیری روش صحیح افزودن تصاویر به مقالات خود می توانید از مشاوره تیم دیتا استفاده کنید.

انتشار مطالب وبلاگ خود را زمانبندی کنید

پست های برنامه ریزی شده به خوانندگان منظم شما کمک می کنند تا بدانند زمان انتشار پست جدید شما چه موقع است و به این ترتیب اعتبار وبلاگ شما افزایش می یابد. ضمن اینکه این کار برای سئو نیز مفید است، زیرا به روزرسانی مطالب جدید به طور مرتب منجر به خزیدن مکرر (crawling) و پیوند داخلی بهتر در وب سایت شما می شود.

لینک مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

سایت های شبکه های اجتماعی ابزاری مفید برای جذب مخاطبان بیشتری هستند که به اطلاعاتی که شما در وبلاگ خود ارائه کرده اید نیاز دارند، بنابراین با ارائه دکمه هایی در انتهای پست به خوانندگان خود (و خودتان) این امکان را بدهید تا مطالب وبلاگ را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. اغلب دیده می شود که افرادی که مطلبی را دوست دارند علاقه مند هستند که آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. هنگامی که آنها میانبرهایی را در وب سایت شما دریافت کنند شانس اشتراک گذاری پست های شما افزایش می یابد.

مزایای یک وبلاگ موفق

با رعایت برخی نکات ساده می توانید وبلاگ خود را به عنوان منبع درآمدی برای افراد و همچنین رسانه ای برای تهیه اطلاعات فوق العاده در اختیار خوانندگان قرار دهید. پست های وبلاگی همچنین اعتبار شرکت شما در بازار را افزایش می دهند و می توانند با جذب مخاطب و ارتباطات جدید به تیم فروش شما کمک کنند.

در نظر داشته باشد که ممکن است زمان لازم باشد که خوانندگان را به مشتری تبدیل کنید. گاهی اوقات، وبلاگ ها به طور غیر مستقیم به کسب و کار شما در افزایش فروش کمک می کنند زیرا خوانندگان شما پست های وبلاگ شما را با دوستانشان به اشتراک می گذارند، که می توانند در آینده مشتری شما شوند. بنابراین شکی نیست که وبلاگ ها می توانند نقش برجسته ای در کمک به مشاغل کوچک شما داشته باشند.

آیا در ساخت یک وبلاگ عالی به کمک نیاز دارید؟

اگر احساس می کنید که مدیریت وبلاگ در سایت شما کار سختی است می توانید برای ساختن یک وبلاگ عالی با آژانس های بازاریابی محتوا در ارتباط باشید. این آژانس یک استراتژی بازاریابی محتوا را برای شما ایجاد کرده و وبلاگ شما را مطابق با الزامات صنعت، مدیریت می کند. این آژانس ها همچنین می توانند به شما در استراتژی های سئو سازی کمک کرده و ضمن حفظ و مدیریت وبلاگ، نیازهای سئو و نیازهای مشتری را نیز فراهم کنند.

در خبرنامه ما عضو شوید

ما برای شما آخرین اخبار دنیای دیجیتال را به صورت هفتگی ارسال می کنیم

شاید به این نوشته ها هم علاقمند باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *